FOTBALOVÝ ODDÍL ROVENSKO

Oficiální stránky fotbalového klubu

FC ROVENSKO z.s.

www.fcrovensko.sklub.cz

                                                                                                                                                                                                                    

 

FC Rovensko

10. kolo, So 10.10.2020 15:00

Sokol Malá Morava2
FC Rovensko3PP

FK Šumperk B

9. kolo, So 3.10.2020 15:30

FC Rovensko0
FK Šumperk B3

FC Rovensko

8. kolo, So 26.9.2020 15:30

FK Hanušovice9
FC Rovensko0

TJ Tatran Písařov

7. kolo, So 19.9.2020 16:00

FC Rovensko1
TJ Tatran Písařov3

FC Rovensko

5. kolo, So 5.9.2020 14:00

TJ Sokol Brníčko2
FC Rovensko1PP

TJ Sokol Jedlí

4. kolo, Ne 30.8.2020 17:00

FC Rovensko6
TJ Sokol Jedlí2

FC Rovensko

3. kolo, Ne 23.8.2020 15:00

TJ Libina B3
FC Rovensko0

Sokol Malá Morava

2. kolo, Ne 16.8.2020 17:00

FC Rovensko4
Sokol Malá Morava2

FC Rovensko

1. kolo, Ne 9.8.2020 17:30

TJ Postřelmov B3
FC Rovensko2PP

TJ Sokol Brníčko

14. kolo, Dnes 14:30

FC Rovensko
TJ Sokol Brníčko

Tábor 2020

TÁBOR 2020

1. den - Pátek 26.6

Hurá, hurá, už jsme zase tady - přečkali jsme krušné chvíle a jsme rádi, že se Vám všem můžeme znovu přihlásit z tábora v Pařez aréně v Rovensku. A jako první velmi důležitou zprávu si zapište do kalendáře a vryjte do paměti - TÁBOR 2021 = Sobota 24.7 -  Neděle 1.8 2021

Tak a jsem zase po roce tu. Začíná nám Tábor 2020, jako už tradičně v Rovensku na hřišti. Letos poprvé spíme ve stanech a moc se na to těšíme. Snad budeme mít i pěkné počasíčko. Hned po příjezdu jsme se vrhli za vydatné pomoci rodičů na stavbu stanů. A začalo pršet. S pár přestávkami na schování jsme zdárně vše postavili a zabydleli se. Pak přišlo tradiční seznamování s táborem a rozdělení do družstev. Nakonec jsme se dozvěděli téma celotáborové hry - STROJ ČASU, který nás přesune v 7 etapách do Keltské doby, Pravěku, Středověku, Doby ledové, II. světové války, Pohádkové říše a na Divoký západ. Vše začíná dobře, jen nás občas zkropí déšť. K první večeři jsme taky neporušili tradici a opekli si špekáčky. Teď je 16 minut po večerce a ve stanech i přes přísný zákaz dovozu jídla a laskominek, bují sladkostní hody a veselí. Asi zitra bude perná rozcvička. Jo a máme noční hlídky, tak je tábor dobře střežený před nepřítelem i v noci. Přidám ještě pár foteček do galerie a jdu chystat dokumenty, nástěnku a věci na zítra - Dobrou první noc.

2. den - Sobota 27.6

Dnešní ráno nás vítalo svými paprsky sluníčko. V prvním zaměstníní jsme si malovali trička dle vlastní fantazie. Naše výtvory měly jen jedinou podmínku, třička museli být namalovány v barvách našeho družstva. Tedy červení, zelení, modří a žlutí. mezitím co jsme malovali, odjeli do lesa Pařez s Petrem, kde nachystali na odpoledne hry v přírodě. Ale nejprve jsme hráli hry na hřišti. Nejvíce se nám líbila hra s balonky, kde jsme museli prasknout balonek přitlačením na spoluhráče. Balonky byly však natolik záludné, že mnohdy nešly propíchnout ani nehty. Z dalších her se nám líbila housenka a i ropovod byl super. Na oběd jsme zblajzli kynuté jahodové knedlíky a s plnými bříšky si odpočinuli a nabrali sil do lesa. zde nás čekalo lLesní člověče nezlob se, při kterím jsme plnili různé ukoly. V další hře jsme zabíjeli obry barvou a nakonec se učili v celotáborovce kouzla, která jsme hledali po lese. Večer jsme ani neměli moc sil na dlouhé ponocování a tak se loučíme se slovy Dobrou noc.

3. den - Neděle 28.6

Dneska jsme se probudili do dopoledního parna. Včerejší menší únava byla znát již na rozcvičce, kterou někteří pěkně lajdačily. Pár menších jedinců si dokonce během běhu  odskočilo na třešně. Po snídani pro nás byl připraven velkoturnaj, skládající se z fotbalu, házené, florbalu, šipek, petangu a kostek. No popravdě jsme toho i dneska v tom horku měli plné kecky. Velice vhod nám přišel obídek, kdy jsme si ho sami zvolili - pizza, kapsalon, hranolky. K večeru jsme se přemístili strojem času do Pravěku, kde jsme bojovali a vlastním tělem bránili oheň, před nepřátelskými rody - nakonec to byla spíše stříkačková polevácí bitva. A opět, jako by se nám to stávalo letos tradicí, nás k večeru začal skrápět deštík. Nám to ale nevadilo, protože jsme šli dělat pokusy a ty jsme mohli provádět pod střechou. Zabrali jsme se do nich tak moc, že jsme málem prošvihli i večeři. Protože jsme uondaní, tak jdeme spát.

4. den - Pondělí 29.6

Dnes jsme se poprvé v pětileté historii táborů, probudili do děštivého dne. Celé dopoledne lilo a lilo, jako když ze stříkačky stříká. Počasí jsme přizpůsobili i rozcvičku, kdy jsme si pěkně pod střechou zakroužili palcemi a hlavičkami. Poprvé se taky dostal ke slovu náhradní program, Hned po snídani jsme se usadili do letního kina a zhlédli animovaný film Hurá na fotbal. Po jeho skončení jsme si ještě do oběda stihli zahrát Človeče, nezlob se. Po jídle se na chvíli vyčasilo a tak jsme šli rychle hrát od rána nachystaný discgolf, který spočíva ve trefení se z určité vzdálenosti do určitého cíle létajícím talířem. A o tom, že to byly cíle mnohdy zajímávé a záludné svědčí i bojovný výkon Máry, který odmítal opustit stanoviště 16 spočívající ve trefení se talířem do kýble dokud ho nezdolá. A když se mu to na 327 pokus podařilo, jeho radost neznala mezí. Zárověň se stal rekordmanem a byl zapsán do ČESKÉ KNIHY REKORDŮ A KURIOZIT. V odpoledních zaměstnáních jsme si vyzkoušeli jak PEČE CELÁ ZEMĚ, vyrábí se RUČNÍ PAPÍR,  hňácá HLÍNA V KERAMICE  a ilustrují ČESKÉ POHÁDKY ( pozn, autora - foto z výstavy přineseme v zítřejším vydaní ). Těsně před posunutou večeří nás stroj času poslal do Pohádkové říše, kde jsme se setkali s 12 měsíčky a Popelkou, za které jsme museli plnit úkoly. A protože tušíme, že by se mohl blížit čas nějakého výletu jdeme rychle zalehnout a nabírat síly. Ale ouha. Někteří zjišťujeme, že přes nespočetná varování a upozorńování od trenérů, abychom si ráno zapnuly stany jsme zase lajdačili, přes den do nich nakukovali a nechali si některé vytopiti deštěm. No co naplat, za chyby se platí a tak jdeme spinkat do kabin. Dobrou noc.

5. den - Úterý 30.6

Po dešti bývá slunečno a nejinak tomu bylo i dneska u nás. Ranní mlhy rozehnaly sluneční paprsky velmi záhy a pak začali roztahovat svá chapadla do horečnatých teplot. A my se konečně dočkali vytouženého výletu. Nejprve nás sice zaskočilo jeho provedení - bojovou hru v lese jsme nečekali. Během cesty, na které na nás čekaly různé obálky s úkoly a nástrahami, jsme ale názor přehodnotili a dali trenérům za pravdu, že to bude super. A bylo. Nejlepší úsek byl, když jsme se brodili květenou a větvemi lesů a potoků, kde nás kopřivy většinou pálily až do oušek a spadlý strom přes potok  mnozí z nás přelézali poprvé v životě. Po dlouhé cestě nás pocestny na konci lesa nasměroval do Vyšehoří, kde na nás v kulturním domě čekalo překvapení v podobě oběda - rajská s knedlíkem a našich bicyklů. Hned nám došlo, o co že tu půjde. První cíl byla bludovská rozhledna a odtud jsme pokračovali do Postřelmova do cukrárny na zmrzlinu, kde Bárt pronesl určitě do budoucna nesmrtelnou větu. Když se dovnitř postupně nahrnulo 25 kolařů a každý chce 3 kopečky, tak jednu chvíli postarší paní obsluze spadly již nabrané kopečky i s kleštěmi do zmrzliny a Bártík řekl - paní je to ale dřina, rozumím Vám. Po osvěžení a dojetí na hřiště jsme doufali v konec. A to jsme se ale spletli. Trenéři pro nás ještě připravili štafetový cyklokrosový závod. Dali jsme ho nakonec všichni, ikdyž někteří po něm vypadali jako by měli za sebou závod mistrovství světa konaný v únoru - špinavý a zablácení. Před večeří se ještě ozubená kola Stroje času zasekly v Době ledové. Rozehřát v takovém parnu kostku ledu byl k nelibosti trenéru celkem lehoučký úkol. Ve druhé části přetavit provázek plameny ohně 7 sirkami, bylo trošičku složitější, ale jak je vidno z přiložených fotografií, podařilo se všem. A pak už nás čekalo jen tradiční kolečko - osobní volno, hygiena, příprava ke spaní a večerka. Dobrou noc

6.den - Středa 1.7

Po včerejším vycházkovém pochodu se dětem ráno vůbec nechtělo vstávat. Rozcvička sice proběhla, ale hlemýžď by byl rychlejší. Dneska nás čekal herní den, kdy budeme hrát různé hry v přírodě, na hřišti, logické a stolní hry. V lese z nás doktor udělal ruské kuželky a navzájem jsme se sráželi pytlem ze senem, pak jsme malovaly pravěké malby. Na hřišti jsme lovily kuličky, posouvaly pistolí plastové kelímky a další skvělé hry.V logice na nás čekalo rovnání barev dle vzoru. Tato i další hra prověřovala naše mozkové závity a dle naměřené hodnoty IQ 169, jsme na tom prý nebyli vůbec špatně. V následující pouštní bouři nejlépe obstáli dva skoro nejmenší David a Bárt. Ti by po ztroskotání letadla přežili nejdéle. V zaměstnáních jsme se vystřídali všichni všude a s napětím jsme už kolem 18 hodiny vyhlíželi, jestli se už neblíží Stroj času. Ve středovém kruhu se zaparkoval přesně na sekundy, my do něj naskočili a nechaly se unášet na Divoký západ chytat koně a za zlatou horečkou. Domorodí  kovbojové  z nášich posil, ale velkou radost neměli, protože za půl hodiny jsme chytli do lasa jen pramálo koní. Ale zlatokopové by z nás byli suprový, Za 30 minut najít v potoku přes 2 kg zlata to byl prý počin roku. Na večerním nástupu jsme pak už jen zhodnotili celý den, přidělili body  a odebrali se na kutě. Zítra nás čeká další výlet na fotbalgolf. Autobusový parník už stojí na svém stanovišti u hřiště, Vyrážíme ráno v 7.01 tak dobrou noc.

7. den - Čtvrtek 2.7

Tak předsevzetí jsou jedna věc, a skutečnost druhá. V 7.22 se konečně za námi zavřely dveře poschoďového parníku, který nabral směr Pavlišov u Náchoda. Tam na nás čekal pěkný a velký areál fotbalgolfu, minigolfu a fotbalkulečníku. Rozdělili jsme se do menších skupinek, každý dostal svůj kopačák a vyrazili jsme do prostoru cca 4 hektary luk. Zde na nás čekalo 18 jamek do kterých jsme museli kopáním dostat míče přes různé překážky. Rekordy jsme sice nezdolaly, ale užili jsme si to parádně. Na oběd jsme zblajzli řízek s bramborem a hůrá zpět do areálu. Strávili jsme tam celkem 5 hodin a dovolím si dle pozdějších reakcí dětí říct, že plnohodnotných hodin. Po návratu do tábora se na nás opět valily mračna deště a jako již tradičně nás jeho kapky zkrápěly v době Středověku. Staly se z nás rytíři. Nejdříve jsme si vyrobili meče o které jsme později bojovali.Ostří mečů bylo tak ,, ostré ,, že místy tekla i krev. K večeři byly luxusní tvarohoovocné koláče (foto přikládám), kterým jsme ale buhužel moc nedali, protože jak už to na výletech busem bývá, čůrací zastávky jsou potřeba a zastavuje se na ně na vybavených benzinkách. Takže po poslední zastávce byly vyprázdněny všechny peněženky a v buse se vezly tuny sladkostí, kofol, fant, brambůrku a čokolád na večerní závěrečné hody. Ale když v době vzniku článku tj. v 23.39 otočím hlavu směr kabiny a stany je všude tma, takže buď je vše snědeno takto rychle, nebo  dětičky myslí i na sve rodiče a něco jim z výletu dovezou zítra i domů. Tak přeji poslední dobrou noc letošního tábora.

8. den - Pátek 3.7

A jsme na konci -  je před námi poslední den. Ráno už je volnější, bez rozcvičky. Snídaně tím pádem byla o trošku dříve a hned po ní jsme si šli zabalit část věcí, aby se daly uklidit kabiny od smetí, které bylo právě dnes vyváženo.Měli jsme na to slabou půlhodinku, ale i tak krátká doba nám stačila. V 9.00 už jsme byli nastoupení v klubových kraťasích a tričku na hřišti a celý nažhavení čekali na zahajení první lekce z fotballaerobicu s Kristýnkou. Letos pro nás vymyslela tanec jen tak, taneční pohyby s míčem, švihadly a žebříky. Po obědě už jen zbývalo zbourat stany, uklidit zbytek tábora, dobalit věci  a přemístit se ve  Stroji času do II. světové války. Na hodinu jsme se proměnili v piloty spojeneckých letadel a bombardovali cíle v Německé říši. Akce byla označena za úspěšnou, protože po našich náletech zůstaly zničená mnohá města. Nakonec si nás Pařez naposledy svolal píšťalkou, provedl vyhodnocení celotáborové hry, ve které jsme uspěli všichni téměř stejně. Spolu s ostatními vedoucími zhodnotil celý průběh tábora, odměnil nás a poděkoval nám všem i vedoucím za hezký týden a do píšťalky foukl naposledy a tábor 2020 ukončil. Jedeme domů, ale spoustě z nás se nechce. Páááááá tábore.

 

IK TRUHLÁŘSTVÍ - Stanislav Klimeš
Olomoucký kraj
Tírna - Martin Vepřek
MŠMT - Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Sportcom Severka Zábřeh Pro-idea - tvorba www stránek Obec Rovensko Fortis

Počet návštěv: 42163
Posledních 30 dnů: 513 | Posledních 7 dnů: 83 | Poslední den: 6

© 2020 FOTBALOVÝ ODDÍL ROVENSKO | Všechna práva vyhrazena | parezovachaloupka@email.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne